Co możemy robić interesującego w długi weekend?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Co możemy robić ciekawego w długie weekendy?

Długie weekendy to fantastyczne rozwiązanie – w końcu jeżeli sprawnie podejdziemy do tego tematu, bardzo prawdopodobne, iż będziemy mieli przykładowo 6 dni wolnego. Naturalnie zbyt długie weekendy nie są dobre, nie powinny być także być za częste – ciągle Polska jest krajem na dorobku, ale bez dwóch zdań wypoczynek każdemu pracownikowi się należy. Jednakże nie jest powiedziane, że trzeba koniecznie siedzieć w długi weekend we własnym mieszkaniu, ogródku albo na działce. To takie schematyczne… Dużo lepszym pomysłem jest wycieczka zagraniczna. Choćby wycieczka do Budapesztu, Wiednia albo Madrytu.

Każdego roku, szczególnie wycieczki last minute, są w trakcie długich weekendów sprzedawane praktycznie tak szybko jak świeże bułeczki. To bardzo dobrze, w końcu poznawanie innych państw, kultur, potraw, itp. jest niezmiernie interesujące, ale również rozwijające nas. Na wycieczkę zagraniczną możemy udać się samodzielnie, ewentualnie z grupą znajomych, ale również z biurem podróży. Na pewno druga opcja jest tańsza. W końcu jeżeli chcielibyśmy spędzić długi weekend w Lizbonie – np., sam transport to spory koszt. Chociaż to akurat nie reguła. Wydaje się jednak, że obie opcje mają dużo atutów.

Dla osób, które wolałyby pojechać autem, a na dodatek nie mają zbyt wiele czasu oraz pieniędzy, polecić można zwiedzanie Polski. W końcu chociażby Kazimierz nad Wisłą to miejsce, w którym można miło spędzić weekend. Interesujące są również zamki, które pokazują historię Polski. Dla osób, które raczej nie przepadają za tłumami, absolutnie odradza się wyjazd do Zakopanego. Zakopane to niesamowicie popularna miejscowość, lecz kiedy jest długi weekend, stolica polskich gór jest niemal oblężona przez turystów – w szczególności tych z Warszawy.

Categories: Turystyka

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Ciekawe Wpisy:

Wymagane metkownice w...

Budujemy lokal mieszkalny Marzymy o ładnym skwerze. Jeśli mamy ...

Wakacje i wyjazdy...

Już wkrótce wczasy, w następstwie tego najwyższy czas ...

Czy aby na...

Czy warto poznawać nasz kraj? Odpoczynek w Polsce jest ...

Co robić, jeżeli...

Co zrobić, jeżeli nie posiadamy pieniędzy na podróże? Pieniądze ...

W jaki sposób...

Jak można o wiele lepiej spędzić urlop? W wielu ...